تبلیغات
B A D M I N T O N - تاریخچه بدمینتون در ایران
 
 
كاربر گرامی، خوش آمدید!   WellCome To MyBlog
 
موضوعات سایت
بخش های سایت
  عكس

  General

جستجو


لوگو سایت

B A D M I N T O N


لوگوی دوستان

برترین سایت دانلود ایران

تبلیغات سایت
عنوان این پست تاریخچه بدمینتون در ایران و از بخش می باشد

با ورود كارشناسان نفتی انگلیسی به ایران بدمینتون به كشور ما راه یافت. البته این شروع منحصراً در مناطق نفت خیز جنوب و برای پركردن اوقات فراغت كارشناسان بود كه درنهایت كارمندان ایرانی شركت نفت هم در این رهگذر به این ورزش علاقه مند شدند. این رشته ورزشی پس ازخروج كارشناسان به دست فراموشی سپرده شد تا اینكه میزبانی بازیهای آسیایی را درسال 1353 (1974) تقبل نمودند، چون رشته بدمینتون یكی از رشته های این بازیها بود. دراین راستا سازمان تربیت بدنی درسال 1351 فدراسیون بدمینتون را تأسیس نمود.

از آنجایی كه این رشته ورزشی درایران هنوز ناشاخته ونو پا بود مسئولین امر جهت راه اندازی و شروع صحیح این رشته از كشور هندوستان مربی صاحب نامی به نام دیپوگوش را به همكاری دعوت كردند.

وی درمدت 5 سال اقامت درایران به كار آموزش و تعلیم بدمینتون اشتغال داشت. اولین مسابقه غیررسمی این رشته ورزشی درسال 1351 بین تیمهای تهران و خوزستان برگزارشد كه تهران پیروز میدان این دیدار بود. درسال 1352 اولین مسابقات قهرمانی كشور به صورت رسمی در تهران باشركت 24 تیم برگزارشدونهایت عناوین قهرمانی را به ترتیب : تهران- خوزستان واصفهان كسب نمودند.

تیم ملی بدمینتون ایران درسال 1353(1974) برای اولین باردربازیهای آسیایی تهران شركت و بین 13تیم شركت كننده به مقام هشتم دست یافت. اولین رئیس فدراسیون ایران آقای امیرنویدی بود كه تا سال 1356 دراین سمت انجام وظیفه نمود. ازسال 1356 تا 1358 این رشته ورزشی توسط كمیته بدمینتون اداره می شد و درسال 1358 فدراسیون بدمینتون دوباره تأسیس شد و اعضاء آن بصورت انتخابی مشخص شدند، عبارت بودند از آقایان اسماعیل كدخدا زاده، منوچهریاوری، مرتضی مداحی، داریوش فروغی، غلامحسین یزدانپناه، محمد شاه حسینی و حسین خودی (نماینده سازمان تربیت بدنی)


درسال 1360 مسئولین فدراسیون مجدداً ازطرف رئیس سازمان تربیت بدنی منصوب شدند و این روند تا كنون ادامه داشته و رؤسای فدراسیون به شرح زیر بوده است:

1360 منوچهریاوری، 3-1361 رضا حمزه لو، 5-1363 محمدحسن عالمی، 6-1365 غلامحسین نوریان، 1368 تا به حال دكتر مهدی كرباسیان.

هر سال مسابقات قهرمانی كشور به صورت تیمی و انفرادی (یك نفره و دو نفره) در رده های مختلف سنی (خردسالان- نوجوانان- جوانان- بزرگسالان و پیشكسوتان) برگزارمی گردد. مسابقات باشگاهی (باشگاههای دسته یك و برتر به صورت لیگ و باشگاههای دسته دو به صورت متمركز) هر سال برگزار می گردد.

منبع:badminton.ir

 :: لینك ثابت نویسنده : مدیر وبلاگ نظرات و پیشنهادات Comment  

مطالب پیشین

مسابقات بدمینتون جام رمضان:
شاه حسینی و خردمندی
مداحی: بودجه کل فدراسیون بدمینتون از قرارداد یک بازیکن فوتبال کمتر است!!!(irbadminton)
badminton shoes
badminton shoes
PicTure1
PicTure
مهندس علی آبادی:رشد بدمینتون در سه سال اخیر خوب بوده است
BB
2009
pic
pic
pic
pic
pic


اطلاعات سایت
 

مدیران و نویسندگان
مدیر وبلاگ

آمار بازدیدكنندگان
امروز :
دیروز :
كل :

مطالب و نظرات
كل مطالب :
كل نظر ها :


لینكدونی
دانلود جدید ترین آهنگ هااااااااااا و برنامه ها با لینک دانلود مستقیم!
آرشیو لینكدونی

نظرسنجی

لینك دوستان

صفحه اصلی |  ارتبــــــــــــــاط با ما |  ایمیل |  طراح قالب  صفحه خانگیPowered By www.EbrahimOnline.ir | Email:Mr.Eshafiei@gmail.com